A 3 legfontosabb gyógytea megfázáskor – a bükki Gyuri bácsi szerint

nov 26 • LifeStyle • Impress Magazin

A téli időszakban a megfázás elleni gyógyteákkal megelőzhetjük a betegségek kialakulását, illetve elmulaszthatjuk a már kialakult tüneteket.

 1. Immunerősítő kakukkfű

Nagyon jó fertőtlenítő gyógytea készíthető belőle, mely megvéd a betegségektől, meghosszabbítja a sejtek életét, erősíti immunrendszerünket. Vérbőséget fokozó hatása javítja a vérkeringést, vérszegénység esetén kiváló. Kezelhető vele köhögés, hörgő- és szájüregi gyulladások, orrdugulásra inhalálni kell vele. Nyákoldó, köptető hatása is van. Vírusos betegségekre is javasolják. A nők növényének is nevezik, mert vérzési rendellenességeket és görcsöket szüntet, olvasható a bükki Gyuri bácsi weboldalán.

Elkészítése:
Gyógyteát forrázással készítünk belőle. Köhögés, torokfájás, vérszegénység, keringési panaszok esetén napi 3 csésze tea étkezés előtt. Immunerősítésre napi egy csészével, gyerekeknek is.

2. A vírusölő bodza

A bodzát már az ókori orvosok (Hippokrátész és Galenosz) is ismerték. Utóbbi hurutos megfázásra és nyálkahártya irritációra ajánlotta. A bodza képes számos, a felsőlégúti betegségek kialakulásáért felelős vírus szaporodását gátolni. A virágból készült tea vízhajtó, emésztést elősegítő, köhögéscsillapító hatású. Megfázásra, hörghurutra, izzasztószerként és immunrendszeri serkentőként használják. Egész télen igyuk megelőzésre is, ne csak akkor, ha probléma van.

Elkészítése:
Nátha esetén napi 2-3 csészével ihatunk, amilyen forrón csak lehetséges.

33

3. Csipkebogyó fontos C-vitaminforrás

A csipkebogyóban sok C-vitamin van, egy kicsi bogyóban több, mint egy nagy citromban! Ezért nem szabad forrázni. Fontos téli vitaminforrás a nátha megelőzésére. Szabályozza az erek áteresztő képességét is, erősíti az érfalakat,  ezáltal gyorsítja a véráramot. Ennél fogva érszűkület, érelmeszesedés megelőzésére, kezelésére használható.  B, C és K vitamin található benne.

Elkészítése:
Gyógytea készítéséhez egy csapott evőkanálnyi csipkebogyót vagy csipkehúst 3-4 óráig hideg vízben áztatunk, majd hidegen vagy langyosra melegítve megisszuk. Forralni, forrázni nem szabad.  Napi 2-3 csészével is fogyaszthatunk belőle.

22

A 10 legjobb vírusölő növény – a természet antibiotikumai

Fazakas Virág

Kapcsolódó cikkek

Megjegyzés írás zárolva!

« »