Virtuális kertbe invitál Ibiza
A Fraktál virágok 2015 és a Folyékony pixel digitális képei az Ibiza Grand Hotel gasztronómiai színházában elevenedik meg egy hatalmas kivetítőn.
A Cirque du Solei alapítója Guy Laliberté és két világhírű olasz séf, Ferran és Albert Adria ötlete alapján valósult meg az úgy nevezett gasztronómiai színház az Ibiza Grand Hotel egyik bártermében. A művészeti projekt egyesíti a gasztronómiát a kortárs és digitális művészettel.
Interaktív gasztronómiai színház
Az idei évad gasztronómiai színháza egy francia művész, Miguel Chevalier digitális alkotásait mutatja be. Az egyik a Fraktál virágok 2015, a másik a Folyékony pixel 2015 project. Mindkét digitális alkotás interaktív, az egyik a látogatókra reagál, a másik a zene hatására változik.
Digitális növényi univerzum
A Fraktál virágok egy hatalmas virtuális kertben kelnek életre, melyek vég nélkül ismétlődnek különböző méretben, formákban és színekben a digitális botanikus kertben. A folyamatosan formálódó növényi univerzum egy virtuális magból jön létre, mely újra nyílik és változik a közönséggel való interakció hatására.
Minden fraktál-virág egyedi
A fraktál virágok matematikai formulák alapján képződnek, mindegyik forma teljesen egyedi és megismételhetetlen. Ezek a digitális növények rejtélyes párbeszédet alakítanak ki a közönséggel, reagálva a közelségükre. A virágok például meghajolnak, hogy üdvözöljék a feléjük közeledő látogatókat. Megmutatják a színüket, melyek egyre erőteljesebbé válnak, majd eltűnnek a szem elől.
A folyékony pixelek színes világa
A Folyékony pixel 2015 szintén egy virtuális világot tár a közönség elé. A színes képpontok szintén folyamatosan változnak és önállóan fejlődnek a virtuális valóságban.
A zene hatására változik a kép
A projekt hódol az 1950-es évekbeli festők előtt, mint Jackson Pollock, Sam Francis, Pierre Soulages és Luis Feito. A kép megjelenik a virtuális vásznon és a képernyőn létrehozza a folyamatos fényfestést. A meleg, színes képpontokból álló digitális festmények egy folyamatosan változó szürreális világba kalauzolják el a látogatókat.
A folyékony képpontokat megelevenítő digitális festmény szintén interaktív, ez a kép azonban nem a látogatókkal lép közvetlen kapcsolatba, hanem a teremben hallható zenére reagál. A zene hatására változik a kép színvilága és dinamikája.
Zentai Bogi
Kapcsolódó cikkek
« Folkudvar nyílik a Művészetek Völgyében Felfedezte a New York-i lángosost a The New York Times »