Lótuszvirág Fesztivál a Szegedi Füvészkertben
A szombaton kezdődő kétnapos fesztiválon a látogatók mindent megtudhatnak a különleges indiai növényről, a lótuszvirágról.
A Lótusz Fesztivál ihletője, a botanikus kert egyik ritka ékessége, az Ázsia mérsékelt égövi területéről származó indiai lótusz virágba borulása.
Indiai táncok töltik be a zöld teret
A program igen változatos, a színpadon például harcművészeti előadások, klasszikus indiai táncok egzotikuma és különböző jógaműfajok töltik be a zöld környezetet. Az előző évekhez képest még több érdekességgel készülnek, szombat délután lesz például a hagyományos kínai Oroszlántánc bemutató, vasárnap pedig a Taiko Hungary Dobcsoport tradicionális japán dobkoncertje. Megismerhető az idén átadott japánkert is, amely az ázsiai növényvilágot mutatja be a lótusztúra végállomásaként
Az előadások a szabadtéri színpadon és a főbejáratnál lévő pénztár épületében zajlanak, ez utóbbiban egy bonsai-kiállítás is várja a látogatókat. Mindkét napon számtalan lehetőséget kínálnak a családi kézműveskedésre, a jógagyakorlatok kipróbálására, finom fűszeres, keleti ízek kóstolójára.
A buddhisták szent növénye
A buddhisták szent növénye a hónap elején kezdett virágozni a dél-alföldi parkban. A Délkelet-Ázsiában őshonos indiai lótusz (Nelumbo nucifera) – az időjárástól függően – augusztus közepéig, szeptember elejéig látható a Szegedi Egyetemi Füvészkertben, amely minden nyáron virágtengerré változtatja a kis tavat.
Zentai Bogi
Kapcsolódó cikkek
« Éberséget ellenőrző „okos biztonsági övet” fejlesztettek ki a spanyolok Különleges látványosság a Nagyerdőben: átadták a Ködszínházat »