Gigantikus öko-graffiti készült Venezuelában – 200 ezer újrahasznosított kupakból
A 45 méteres kupak-graffiti Venezuela első öko falfestménye, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a caracas-i és a globális ökológiai problémákra.
Egyre több művészi alkotás készül olyan céllal, hogy felhívja a figyelmet az éghajlatváltozás problémájára. A venezuelai Oscar Olivares kupakokból készült gigantikus falfestménye is hasonló üzenetet közvetít.
„Boldogságérzést szeretnék adni az embereknek az alkotásaimmal”
„Mindig is arra használtam a művészetet, hogy boldogságot adjon nekem, illetve, hogy kifejezzem azt, amit érzek és gondolok – mondta Oscar” – Alkotás közben mindig mély boldogságérzés jár át, és szeretném ezt a boldogságérzést átadni az alkotásaimon keresztül az embereknek.”
Festékpatronok helyett kupakokat használt
Oscar a helyi környezetvédelmi szervezet, az OkoSpiri felkérésére vágott bele a gigantikus graffiti elkészítésébe. A szervezet ötlete volt, hogy festékpatronok felhasználása helyett újrahasznosított kupakokból készüljön el Venezuela első öko-graffitije.
Először lehetetlennek tűnt ez a felkérés – kupakokkal hogyan fessek?
A felkérés először teljesen lehetetlennek tűnt Oscar számára, de aztán mélyen belemerült a pointillizmusba, – a pontokkal való festészet világába -, és hamarosan megszületett benne a megoldás”.
A 45 méteres „kupak graffiti” két és fél hónap alatt készült el
A Caracasban található 45 méter hosszú graffiti 200ezer különféle műanyag kupak felhasználásával készült el. A gigantikus alkotás átlagosan 3 méter magas, a legmagasabb pontja eléri a 7 métert.
Van Gogh ihlette égbolt, színes arapapagájok és sok-sok szimbólum a képen…
A kép nemcsak a felhasznált alapanyagok tekintetében hordoz üzenetet, (hiszen minden festék veszélyes hulladéknak számít), hanem maga a kép is tele van különféle szimbólumokkal.
Látható rajta Caracas városa egy Van Gogh ihlette csillagos égbolt alatt, ahol egy arepa a hold.
„Az arepa (kukoricalángos) Venezuela tipikus étele, ez egy olyas valami, ami összeköti az itteni embereket. A szegények épp úgy fogyasztják, mint a gazdagok.” A kép legfontosabb szereplői azonban a gyönyörű, színes arapapagájok, akik itt még a természetes élőhelyükön láthatók…
Fazakas Virág
Kapcsolódó cikkek
« Védenünk kell a talajt – nagy pusztulást okoz a túlművelés és vegyszerhasználat Bécsben is elindult a kerékpáros konvoj iskolajárat, a „bicibus” – a gyerekek imádják! »