A 12 legjobb Mezítlábas park és gyógyító Kneipp-ösvény az országban
A Mezítlábas parkok és hidroterápiás Kneipp-ösvények olyan tematikusan kialakított útvonalak, melyeken mezítláb kell végigmenni, így a talpunkat masszíroztathatjuk a séta közben.
A különböző felületeken való mezítlábas járás javítja az egyensúlyérzéket, jótékony hatással van testtartásunkra, segít a lúdtalp, valamint a gerincdeformitások kialakulásának megelőzésében.
A tematikus ösvények talpunk reflexzónáit stimulálják, így az egész szervezetre jótékony hatást gyakorolnak.
Kneipp-ösvény vagy Mezítlábas park – mi a különbség?
A Mezítlábas parkok olyan tematikusan kialakított útvonalak, ahol különböző járófelületeken, kavicsokon, mulcson, homokon vagy esetleg farönkökön, kell mezítláb végig sétálni.
A Kneipp-ösvényeken a száraz járófelületek mellett hidroterápiás elemek, vizes zónák is találhatók. Egy Kneipp-ösvényeken a száraz járófelületek és vizes zónák egymást váltva fejtik ki gyógyhatást. A módszert Sebastian Kneipp dolgozta ki.
1. MezítKáli Mezítlábas park a Balatonnál
A MezítKáli Mezítlábas park és játszó kert a Káli-medence szívében, Mindszentkállán található gyönyörű környezetben.
A gyalogos ösvényen közel 30 féle izgalmas, száraz járófelületen gyalogolhatunk végig. A MezitKáli Mindszentkállán a Petőfi és a Levendula utca sarkán található.
A park 10 órától 19 óráig tart nyitva.
2. Kneipp pontok Balatongyörökön
A balatongyöröki Kneipp Élménysétányon megtalálhatóak Sebastian Kneipp módszerének elemei. A Csónakháztól indulva, először a vizes és száraz taposót vehetjük igénybe, majd a sétányon haladva gyógynövényszigeteket láthatunk. A testi-lelki-szellemi egyensúly eléréséhez pedig meditációs padokat találunk.
Ezen kívül a Balaton legszebb panorámáját nyújtó Szépkilátó is egy Kneipp vizes taposóval lett gazdagabb, ahol a látogatók megtapasztalhatják a hidroterápia jótékony hatásait.
3. Mezítlábas illatösvény Kaposváron
Különféle köveken, fákon, tobozokon és kukorica csután is sétálhat az, aki ellátogat a kaposvári Városligetbe, ahol egy érdekes mezítlábas illatösvényt hoztak létre.
A negyven méter hosszú, egy méter széles ösvényt gyógynövények, többek között kakukkfű, lestyán, rozmaring, borsikafű és petrezselyem díszíti, melyeket a séta közben meg is lehet morzsolni, szagolni.
4. Tabajdi Mezítlábas park
A 800 méter hosszú sétányon 21 féle járófelületen tehetjük próbára talpi érzékenységünket és egyensúlyérzékünket.
A tematikus sétányon érdes bazalt köveken, téglaburkolaton, majd süppedős tőzegben vagy különböző méretű farönkökön egyensúlyozva sétálhatunk. Akár a hideg patakba is belegázolhatunk, melynek hatására az egész szervezetünk vérkeringése felpezsdül.
Tabajd 45 km-re van Budapesttől, a park bejárata rögtön a falu közepén található.
5. Békásmegyer-Ófalu Mezítlábas park
A park viszonylag kicsiny területen helyezkedik el, ettől függetlenül több mint 20-féle taposó felületet lehet kipróbálni.
A park felkeresését a szemben fekvő játszótér meglátogatásával érdemes összekötni. A mezítlábas park a nap 24 órájában nyitva tart, bármikor látogatható, mert nincs bekerítve.
6. Csopaki Szabadidő Park Mezítlábas ösvény
A Sport utcától a községi strand területéig terjedő szakaszon szabadidőpark, Mezítlábas-ösvény került kialakításra.
A Csopaki mezítlábas ösvényen számtalan eltérő anyagú felületek váltakoznak. Különböző méretű kavicsos, köves, zúzottköves felületek mellett fenyőkéreg, fakorong burkolat, valamint tőzeg, fenyőtoboz, meggymag, tégla és kiskockakő burkolatok színesíti az ösvényt.
A park a nap 24 órájában nyitva tart, bármikor látogatható.
7. Konda-völgyi Mezítlábas ösvény és Fogadalmi Liget
Dombóváron a Konda völgyben a tó partján található, csodálatos, fás-ligetes, tóparti környezetben egy 125 méteres mezítlábas ösvény.
Ez a város legromantikusabb helyszíne, a monda szerint, ha a tó vízében kedvesünkkel együtt megmossuk az arcunk, örökké egymáséi leszünk.
A park nincs elkerítve, bármikor látogatható.
8. Kneipp-témaút a Hegyháti térségben – 13 településen
Magyarország egyetlen Kneipp-módszerre épülő témaútja a Vasi Hegyhát 13 településén, 19 helyszínen várja az érdeklődőket.
A Sebastian Kneipp által az 1800-as években kidolgozott egészségmegőrző- és természetgyógyászati módszer 5 alapelemét (víz, gyógynövények, táplálkozás, mozgás, lelki egyensúly) sikerült úgy megjeleníteniük a tervezőknek, hogy azok teljes harmóniát mutatnak a magyar népi gyógyászat hagyományaival.
Valamennyi helyszín meglátogatása és kipróbálása ingyenes.
További információk: vasihegyhat-rabamente.hu
9. Bükfürdői Kneipp Park
A Lajos parkban található 510 méter hosszúságú Kneipp száraztaposó pályán eltérő méretű kövek, kavicsok, zúzalék, fenyőkéreg, toboz, homok alkotta felületeken lehet sétálni. Az ösvény elejére visszaérve pedig lemoshatjuk a séta nyomait és megpihenhetünk a padokon, vagy az árnyas fák tövében kihelyezett Organikus Pont lebegő gömbjeiben.
10. Bodzaliget Pihenőpark – Remeteszőlős
Remeteszőlős központjában a Bodza Liget Pihenőparkban található egy játékos-edukációs mezítlábas ösvény, amely több burkolattípussal (pl. kavics, homok, murva, fadeszka, tobozok), a természetgyógyászat erejével pezsdíti fel a talp vérkeringését.
11. Eplényi Kaland hegy- Libegő és Mezítlábas ösvény
A Kaland Hegyen az Eplényi Libegővel lehet feljutni a hegytetőre, ahol az Ámos-hegyi Kilátóhoz vezető út minden lépése egy új élményt ad!
A libegő végállomásától nem messze található a Mezítlábas ösvény kezdete, ami egészen a kilátóig vezet! A Mezítlábas Ösvény úgy lett kialakítva, hogy a kilátóig több típusú talajon tudj végigmenni. Van közte mulcs, kavics, toboz, homok, fa, föld, murva is! Az útvonal felé vezető utat „Mezítláb a Kilátóig!” tábla jelzi az Ámos-Hegy tetején.
12. Ölbői Szent Miklós Gyógyfüves Ház és Kneipp Kert
Ölbő szélén, a Dózsa György utcában egy gyönyörű gyógynövénykert és Kneipp ösvény található, ahol a sokféle felület alaposan megdolgozza a talpunk.
A gyógynövénykert
területén 3 Kneipp utat alakítottak ki,
és egy vizes lemosásokra alkalmas kis szigetet, a kert ásott kútjának
köszönhetően.
A hely hétköznaponként 8-16 óra között látogatható.
Kapcsolódó cikkek
« Ökotudatos kerttervezés kezdőknek és haladóknak Érdemes új nyílászárót beépíteni régi házakba? »