Biatorbágyon épült az ország egyik legszebb általános iskolája
A biatorbágyi kastélypark mögött épült általános iskola organikus megoldásokat alkalmazó épülete egy igazán különleges építészeti alkotás, amely egy hossztengelyes épület, középen galériás kialakítású aulával.
Az iskola mérete, látványa egyaránt lenyűgöző. A közel 800 m2-es épület organikus stílusban épült Tamás Gábor tervei alapján.
Az épület mérete, a különféle ötletes építészeti megoldások, a vörösfenyőből készült látványos tetőszerkezet, a minden szintről látható aula, az épületben elhelyezett rengeteg növény, a berendezés – mind ámulatba ejti az iskolába belépőket. Az organikus megoldásokat alkalmazó épületben 460 diák tanul.
Belső tere olyan, mint egy kis mesebeli falu
Az iskola belső kialakítása igazán érdekes, mesebeli hangulatú. A tantermek ugyanis egymás mellett álló, kis cseréptetős házikók, melyek olyanok, mintha egy falu szomszédos lakóházai lennének. Az aula közepén pedig egy tavat imitáló díszkő medence található.
A fagerendákból ácsolt tetőszerkezet szintén természetközeli élményt nyújt, barátságos atmoszférát teremt a diákok számára. Az üvegtető pedig a természetes napfénynek ad teret, világos, fénnyel teli közeget teremtve a közösségi térnek.
Az iskola kialakításában művészek is közreműködtek
Az intézményben tizenhat tanterem, három szaktantermet, hét csoportszoba, két nyelvi labor, valamint egy lelátóval ellátott tornaterem található. Mindemellett zene-, rajz- éss kerámiatanításra alkalmas termek, tankonyha és technikai műhely is készült, továbbá tutókör, távolugrópálya és kültéri sportpályák is.
Az épület tervezésében és kialakításában művészek is közreműködtek. Az aulában egy festett szekkó, valamint egy hármas szobor látható, a tantermek és a szaktantermek oromfalát pedig egyedi vakolathímzések – népi motívumok és címerek –, díszítik.
Az iskola kívül-belül gyönyörű, az ország legszebb általános iskolája címet is elnyerhetné…
Forrás: Sokszínű vidék /Fotó: Szigetvári József
Kapcsolódó cikkek
« Bécsben 142 iskolát kötöttek rá az új kerékpárhálózatra – a környezetbarát közlekedésért Top5 Semmelweis tipp – Mit tehetünk az ízületeink egészségéért? »