Bécsben 142 iskolát kötöttek rá az új kerékpárhálózatra – a környezetbarát közlekedésért
Az új tanév kezdete előtt fontos feladat Bécs számára a diákok iskolába jutását valamilyen módon garantálni. Ennek érdekében a városban eddig 142 iskolát kötöttek rá az új és biztonságos kerékpárút-hálózatra, amely megkönnyíti a diákok, szülők és pedagógusok környezetbarát közlekedését.
Az új tanév kezdetével mintegy 260.000 bécsi diák indul útnak, így a város egyik legfontosabb célja, hogy mindenki biztonságosan érjen el az iskolába. Bécs kerékpárút-fejlesztési programja eddig 142 iskolát kapcsolt be a városi kerékpárút-hálózatra.
Biztonságosan és környezettudatosan a bécsi iskolákba
Ez a kezdeményezés nemcsak a biztonságos közlekedést, hanem a környezetbarát alternatívák választását is elősegíti. „Ezzel a fejlesztéssel megteremtjük a feltételeket ahhoz, hogy egyre több diák és szülő választhassa a biztonságos és fenntartható közlekedést, írja a Greenfo. Bécs nagy kerékpárút-offenzívájának részeként tömegesen bővítjük a kerékpárút-hálózatot, és évente mintegy 20 kilométernyi új kerékpáros infrastruktúrát hozunk létre annak érdekében, hogy a kerékpározás a mindennapok részévé váljon és tovább javítsuk városunk életminőségét” – mondta Ulli Sima, Bécs mobilitásért felelős városi tanácsnoka.
A Bécsi Mobilitási Ügynökség emellett ingyenes kerékpáros kurzusokkal és workshopokkal támogatja az általános iskolásokat, hogy már a legkisebbek is játékosan tanulhassák meg a kerékpározás alapjait. Áprilistól novemberig minden hétvégén ingyenes kerékpártréningeket kínálnak négy gyakorlópályán a gyerekek számára. A jövőben a város további iskolák bekapcsolását is tervezi a kerékpárút-hálózatba, és az egyik központi célja az, hogy még több diák és pedagógus kedvét meghozzák a kerékpározáshoz. Ennek érdekében Bécs előző évben mintegy 35 millió eurót fektetett be ebbe a projektbe, és folyamatosan terveznek új fejlesztéseket is ezzel kapcsolatban.
Kapcsolódó cikkek
« Megnyitotta kapuit a világ legnagyobb fa repülőtere Így lehet fejleszteni egy kisgyerek érzelmi intelligenciáját – felnőtteknél is hatásos »