A Semmelweis Egyetem mostantól kredittel jutalmazza a hallgatók önkéntes munkáját a Vöröskeresztnél
Együttműködési megállapodást kötött a Semmelweis Egyetem a Vöröskereszttel, amely ösztönzi és elismeri az orvostanhallgatók önkéntes munkáját.
Az Egészségtudományi Kar a Magyar Vöröskereszt budapesti szervezetével kötött együttműködési megállapodás keretében kredittel ismeri el hallgatóinak a szervezetnél végzett önkéntes munkáját.
„Fontos, hogy társadalmi problémákra is érzékeny orvosokat képezzünk”
„Az ország és a régió vezető egyetemeként, világszinten is egyedülállónak számító orvos- és egészségtudományi szakegyetemként a Semmelweis Egyetemen fontosnak tartjuk, hogy intézményünkben ne csak felkészült, lelkiismeretes orvos- és egészségügyi szakembereket, de jó, a társadalmi problémákra érzékeny embereket is képezzünk” – fogalmazott dr. Merkely Béla rektor. Hangsúlyozta, hogy az önkéntesség eszméje, motiválása az egyik fontos eleme a Magyar Vöröskereszttel most kötött együttműködésnek is.
Az önkéntesség támogatása és ösztönzése az egyetemen
A Semmelweis Egyetem ennek értelmében lehetőséget biztosít, hogy a szervezet minél több rendezvénye és tevékenysége eljusson az egyetemi közönséghez, azokból pedig minél több orvostanhallgató vehesse ki részét. Az Egészségtudományi Kar az önkéntesség ösztönzése érdekében az oktatás terén is összefog a Magyar Vöröskereszttel: ennek keretein belül kredittel ismeri el hallgatóinak a szervezetnél végzett önkéntes munkáját. Ezen felül tájékoztató órákkal, szervezett programokkal is együttműködnek a jövőben. Az oktatás mellett további közös munkára törekszünk a tudományos kutatások, valamint a laikusoknak szóló egészségfejlesztési előadások, programok szervezése terén is – sorolta a megállapodás részleteit a rektor.
„Stratégiai együttműködésünk célja, hogy a Vöröskereszt által képviselt önkéntesség, segítőkészség és humanizmus még inkább teret nyerjen intézményünkben”
Mindezek egyébként is a hallgatók „vérében vannak”, mondta. Az intézmény több mint 250 éves története során számtalanszor bizonyította áldozatkészségét, legutóbb a koronavírus-járvány esetén is. A pandémia alatt hallgatóink élen jártak a szűrések, a védőoltások terén, de tanulmányaik mellett, önkéntes formában segítettek a betegágyak mellett is – emlékeztetett. Elmondta, az együttműködéssel példát is szeretnének mutatni.
Az együttműködés révén a hallgatók betekintést nyerhetnek majd olyan, a társadalom egészét érintő, fontos területek munkájába, mint például a véradás szervezése, az elsősegélynyújtás, a szociális segélynyújtás, az otthonápolás, a civil társadalom egészségnevelése, továbbá a fiatalok élet,-és egészségvédelme. Mindemellett leendő egészségügyi szakemberként megismerhetik és megtapasztalhatják az önkéntes munka társadalmi jelentőségét is.
Forrás: Semmelweis Egyetem
Kapcsolódó cikkek
« Green Friday – tábor tűz, forralt bor és esti lampionos séta a tanösvényen Gesztenye a téli vitaminforrás »