Ételhulladékból előállított biogázzal működő busz állt forgalomba Bristolban
Nagy-Britannia első biogázüzemű buszát ételhulladék és szennyvíz újrahasznosításával készült metángáz hajtja, írja a BBC.
A Bristol és Bath városa között közlekedő környezetbarát jármű 300 kilométert tud megtenni egytanknyi gázzal, amelyhez körülbelül öt ember éves hulladékára van szükség.
Az emberek termelik meg az üzemanyagot…
A busz meghajtásához szükséges biogázt a bristoli szennyvízfeldolgozó termeli. A csatornázási művek vezetője szerint a biogáz-meghajtású járművek fontos szerepet játszhatnak a brit városok levegőminőségének javításában, azonban a biobusz még ennél is tovább megy: a környéken élő emberek termelik meg hozzá a szükséges üzemanyagot.
A bristoli szennyvízfeldolgozó évi 75 millió köbméter szennyvizet és 35 ezer tonna ételhulladékot dolgoz fel. Ebből évi 17 millió köbméter biometánt tudnak előállítani, amely 8300 otthon energiaszükségleteinek ellátására elég.
A busz a bathi busztársaság tulajdonában van, és a bristoli repülőtér, valamint Bath híres történelmi központja között szállít utasokat. A buszvonalat nagyjából 10 ezer utas veszi igénybe évente.
Zentai Bogi
Kapcsolódó cikkek
« Az ENSZ Táplálkozási Világkonferencián 170 ország fogadott el nyilatkozatot az éhezés megfékezésére A világ első repülő szélturbinája Alaszka felett lebeg »