Díjat nyert Kudich Zsolt a National Geographic „Év természetfotója 2016” pályázaton
A National Geographic minden évben megrendezi a világ legrangosabb természetfotós pályázatát, melyre a világ minden pontjáról érkeznek alkotások.
A National Geographic 2006 óta megrendezett nemzetközi fotópályázatán, 2016. december 9-én hirdettek eredményt az Egyesült Államokban, ahol Kudich Zsolt, „Nagy kócsagok” című képe harmadik helyezést ért el, az Állatok akcióban elnevezésű kategóriában, írja az ng.hu.
Tájképek és állatportrék
A természetfotós pályázatra négy kategóriában lehetett nevezni: Tájképek, Állatportrék, Állatok akcióban valamint az Ember és a természet kapcsolata (Környezeti hatás) témakörökben. A nemzetközi zsűri tagjai a kreativitást, az egyedi látásmódot, a képek minőségét, hangulatát és a tartalom eredetiségét vizsgálták.
Állatok akcióban kategória győztes
A verseny fődíját és az azzal járó 10.000 dolláros galapagosi utazást Greg Lecoeur francia fotográfus víz alatti akció fotója nyerte 2016-ban.
Tájkép kategória győztes
Jacob Kaptein: Küzdelmes élet című fotója lett a tájkép kategória győztese, mely egy ártéri fa túlélésért való küzdelmét ábrázolja.
Állatporték kategória győztes
Varun Aditya: Csábítás az erdő mélyére című kép az Állatportrék kategória győztese.
Kócsagok a Kis-Balatonnál – utolsó menedék
Kudich Zsolt a nagy kócsagokat ábrázoló felvétele a Kis-Balatonnál, Balatonhídvégen készült és azért különleges, mert ezen a területen volt az utolsó menedéke a hazánkban élő nagy kócsagoknak. 1921-ben a vizes élőhelyek lecsapolása és vadászatuk miatt már mindössze csak 20 pár élt ezekből a nemes madarakból. A magyar természetvédelem sikertörténete, hogy mára már több mint 1500 kócsagpár él hazánkban.
Tihanyi Petra
Kapcsolódó cikkek
« Norvégia teljesen kitiltja a benzines autókat 2025-ig – csak elektromos autók lesznek A fenyők illata csökkenti a globális felmelegedést – hűsítő részecskékké válnak »