Átadták a legjobb magyar természetfotósnak járó Arany Daru szobrot
A magyar természetfotó nagydíj első helyezettje immár harmadszor is Daróczi Csaba lett.
A Varázslatos Magyarország idén lépett 15. életévébe, melyet egy nagyszabású díjátadóval ünnepelt a Magyar Nemzeti Múzeum Dísztermében. Az április 5-én este megtartott eseményen a természetfotós szervezet átadta a 2023-as fotópályázatának nagydíját, és egyúttal megnyitotta idei fotókiállítását.
A magyar természetfotó nagydíjának viselője és az azt megtestesítő Arany Daru szobor tulajdonosa Daróczi Csaba lett, a 2. helyen Hargitai László, a 3. helyen pedig Litauszki Tibor végzett.
A verseny különlegessége
A verseny különlegessége, hogy nem évente egyszer kerül megrendezésre, hanem minden évben kilenc hónapon át, több kategóriában zajlik, amely nem kis motivációt jelent a fotósoknak, hiszen szinte egész évben kint kell lenniük a természetben és alkotniuk kell, hogy havonta színes portfóliót mutathassanak be a szakmai zsűrinek.
A havi pályázatok mellett a fotósok év végén elnyerhetik az Agrárminisztérium ajánlásával megalapított elismerést, A magyar természetfotó nagydíját és az ezzel járó Arany Daru szobrot is.
Tizenöt év alatt a magyar természetfotósok több mint 45 000 képpel versenyeztek már, idén pedig nagyon erős mezőny állt fel. A kilenc pályázati kategória győztesei mellett kiderült, hogy kik lettek azok a természetfotósok, akik képeikkel az évadban a legtöbb pontszámot kapták a szakmai zsűritől.
A tárlat idén 6 helyszínen tekinthető meg
Magyar Nemzeti Múzeum: 2024. április 5. – május 31.
Magyar Mezőgazdasági Múzeum: 2024. június 6 – augusztus 11
Kölcsey Központ, Debrecen – Virágkarnevál – Botanica Fesztivál: 2024. augusztus 17. – szeptember 15.
Magyar Természettudományi Múzeum: 2024. szeptember 16. – november 17.
Flesch Központ – a Szigetköz Agórája, Mosonmagyaróvár: 2024. november 18. – december 18.
Evosoft Hugary Kft., Infopark: 2024. december 19. – 2025. február 28.
Kapcsolódó cikkek
« Hamarosan felavatják Magyarországon a világ leghosszabb gyalogos kötélhídját Geometriai földművelés – egy ősi földvédő módszer »