Megnyílt a 2015-ös Ice City – a hatalmas jégváros
Látványos jégpaloták, hatalmas hó- és jégszobrok, jégcsúszdák és egy különleges jéglabirintus is látható a Nemzetközi Hó- és Jégfesztiválon.
Minden évben megrendezik januárban a Harbin Nemzetközi Hó- és Jégfesztivált, a Kína északkeleti részén található Harbin városában.
Az Ice City jégpalotái
Az 500.000 négyzetméteres parkban egy jégből faragott csodavilág épül palotákkal, hidakkal, szentélyekkel, pagodákkal és világhírű nevezetességekkel. Gigantikus jégpaloták csillogó mesebirodalma ez, a tél legszebb fesztiválja.
A világ legnagyobb jégfesztiválja
Harbin Kína egyik leghidegebb települése, melyet gyakran neveznek a jég városának is, hiszen januárban nem ritka a mínusz 16 fokos hideg. Itt épül fel minden évben, idén már 31. alkalommal, egy mesés jégbirodalom, az Ice City.
Látványos hó- és jégszobrok
A fényesen ragyogó jégpaloták között különleges jégszobrok és hóból készült alkotások is láthatók. Több ezer jégszobrász dolgozik az egyedi alkotásokon, melyek évről évre újabb témákat jelenítenek meg a parkban. Tavaly a világ néhány híres építészeti remekműve is felépült, illetve monumentális ókori nevezetességeket is kifaragtak a jégszobrászok. A felhőkarcolók, tornyok és kastélyok mellett az Epire State Building és a Római Colosseum élethű mása is látható volt jégből.
Az idei fesztivál egyik fő látványossága egy életnagyságú gőzmozdony, melynek még gomolygó füstjét is megalkották jégből a jégszobrász művészek. A parkban felépül egy látványos jéglabirintus és egy hatalmas jégcsúszda is a közel két hónapig tartó fagyos fesztivál idejére.
A kivilágított város
A január 5. és február 25-e között látogatható Nemzetközi hó- és Jégfesztivál éjszaka gyönyörű kivilágítást kap, az egész jégvárost színes LED fényekkel világítják ki.
A csillogó üvegpaloták színes fényben úszva varázslatos látványt nyújtanak.
A Harbin jégfesztivál jégpalotái (2014-ben)
Tihanyi Petra
Kapcsolódó cikkek
« Intelligens válás? – A válás lelki hatásai 2014 az elmúlt 100 év legmelegebb éve volt – japán kutatók szerint »