Megépült a világ legnagyobb hólabirintusa a Magas-Tátrában
Immár negyedik éve épült meg a lengyelországi Zakopanéban a hatalmas hólabirintus, amely a világ legnagyobb hólabirintusa is egyben.
A Snowlandia élményparkban található hólabirintust idén 60 000 hótéglából építették meg. A különleges téli látványosság a világ legnagyobb ilyen építménye is egyben.
Kétméteres hófalak között
A labirintust minden évben bővítik, egyre nagyobbra építik meg, és változtatják a kijáratok elhelyezését is. A cél, hogy megtaláld a kijáratot a két méteres falak között.


Az Ice City jéglabirintusához hasonló elv alapján épült meg a Snowlandia hólabirintus is, amely az előző évben mintegy 2 500 négyzetméteren terült el. A hóból készült útvesztő építése minden évben közel egy hónapig tart.
A látogatók előtt december 30-án nyitott meg a labirintus, és a tervek szerint márciusig lesz látogatható.


Zakopane téli élményparkja a labirintus mellett egyéb érdekességeket is tartogat. Van itt többek között egy mini állatkert és egy hóból épült hatalmas kastély is.
Kapcsolódó cikkek
« Ezért nem tudja kezelni a legtöbb férfi a negatív érzéseit Sorra épülnek a napelemes üdülők a Maldív-szigeteken – 100 %-ban napelemmel üzemelnek »